• Poznaj naszych Absolwentów

      • to ciekawi, kreatywni, ambitni, dziś już dorośli ludzie, którzy robią karierę zawodową,

        rozwijają swoje pasje i spełniają swoje marzenia

         

         

        • Kamil Podgórski

        • absolwent technikum z  2020, aktualnie student na kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej na AWFie w Poznaniu.

          Kamil uczył się na kierunku technik usług fryzjerskich

          Mury ZSUiP, zawsze wspominałem i zawsze będę wspominać bardzo miło
          i przyjaźnie. Atmosfera, która tam panowała, stworzyła dla mnie świetne warunki do rozwoju, zaczynając od czysto książkowej nauki, przez wyuczony już zawód fryzjera, kończąc na sferach osobowości, gdzie ukształtowała się we mnie silna i odważna osoba, która zna swoją wartość. Moim ulubionym wspomnieniem z ZSUiP jest układanie choreografii poloneza maturalnego dla mojej wspaniałej klasy i niezliczone godziny prób, ale ta możliwość na pewno bardzo przyczyniła się do wyboru moich studiów.

          Mimo, że kierunek moich studiów nieco odbiega od fryzjerstwa, nie oznacza to, że całkowicie ono ode mnie odeszło. Niestety plan mi nie pozwala na pracę
          w salonie fryzjerskim, ale w wolnych chwilach wyczarowuję moim koleżankom
          i kolegom przeróżne fryzury i kolory, z których są bardzo zadowoleni, niekiedy bardziej niż po wyjściu z renomowanego salonu. Po skończeniu studiów chciałbym wrócić do fryzjerstwa pełną parą i połączyć to z moją drugą, równie ogromną pasją - tańcem.

          Relacja: wrzesień 2022 r.

        • Justyna Zaleska

        •  

          absolwentka ZSUiP z 2019 r., aktualnie technik żywienia na stanowisku kucharz.

          Justyna uczyła się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych

          Do dzisiaj mile wspominam czas spędzony w tej szkole. Każdy z nauczycieli potrafił znaleźć sposób na to, by nauczyć mnie nie tylko danego przedmiotu, ale również pokory, dyscypliny i wyrozumiałości. Jako była przewodnicząca Szkolnej Rady Uczniowskiej również mogę wspomnieć o tym, że szkoła ta charakteryzuje się  wspaniałą kadrą  pedagogiczną. Potrafi ona wesprzeć każdego, kto potrzebuje pomocy.

          Po ukończeniu technikum kontynuowałam naukę w Studium dietetyki w Płocku zdobywając kolejne kwalifikacje zawodowe. Nie miałam większych problemów ze znalezieniem pracy w swoim wyuczonym zawodzie. Pracowałam w branży cukierniczej i gastronomicznej, kuchni amerykańskiej, kuchni włoskiej. Pracowałam także w przedszkolu przygotowując posiłki dla dzieci .Duże doświadczenie zawodowe spowodowało, że dziś jestem kucharzem w stołówce dużego koncernu paliwowego.

          Relacja: styczeń 2023 r.
        • Klaudia Ujazda

        •  absolwentka ZSUiP z 2014 r., właścicielka salonu barberskiego.

          Klaudia uczyła się w technikum na kierunku technik usług fryzjerskich.

          Szkołę  wspominam bardzo ciepło. Choć wtedy miałam dość zadziorny temperament to moja wychowawczyni Grażyna Jabłońska skutecznie go temperowała, za co teraz mogę być wdzięczna. Zdałam maturę oraz zaliczyłam egzaminy praktyczne. Uzyskałam tytuł technika usług fryzjerskich.

          Pół roku po zakończeniu szkoły wyjechałam do Anglii i tam rozpoczęłam pracę
          w swoim zawodzie. Na początku pracowałam i zdobywałam doświadczenie
          w fachu w Salonie fryzjerskim damsko-męskim w miasteczku niedaleko Londynu. Szybko zrozumiałam, że lepiej czuję się w strzyżeniach męskich, dlatego też zmieniłam miejsce pracy na salon, gdzie przede wszystkim strzyżono mężczyzn.

          Po 5 latach pobytu w Anglii wróciłam do Polski, zamieszkałam w Lipnie i tu otworzyłam swoją firmę - Barber Shop Męska Strefa. Na tą chwilę w moim salonie pracuję ja oraz zatrudniona przeze mnie jedna pracownica.

          Odwiedź firmę naszej absolwentki pod linkiem: Barber Shop Meska Strefa | Facebook

          Relacja: wrzesień 2022 r.

        • Jakub Łącki (Wajman)

        • absolwent z 2014 r., obecnie pracuje na stanowisku kierownika w dużej firmie.

          Jakub uczył się w technikum na kierunku technik kucharz.

          Choć technikum ukończyłem już prawie 9 lat temu, nadal czuję się jakby to było wczoraj. W szkole znali mnie dosłownie wszyscy, od uczniów po pracowników szkoły. Bardzo dużo angażowałem się w życie szkoły. Chodziłem jako obsługa kelnerska na bankiety organizowane przez ZSUiP. Przez 3 lata byłem w samorządzie szkolnym. Za mojej kadencji Przewodniczącego Szkolnej Rady Uczniowskiej wprowadziliśmy min. „szczęśliwy numerek”. W trzeciej i czwartej klasie byłem wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Gminy Płock.

          Wszyscy nauczyciele oprócz nauczania, potrafili w nas rozwijać nasze pasje. U mnie był to Animator czasu wolnego, co hobbystycznie robię do dziś.

          Po szkole pracowałem jako kelner w kilku płockich restauracjach. Następnie przeprowadziłem się do Warszawy. Tam zacząłem pracę jako przedstawiciel handlowy. Praca handlowca od zawsze mi się podobała, ponieważ lubię kontakt z ludźmi. W Warszawie mieszkam 6 lat i obecnie pracuję na stanowisku Regionalny Kierownik Sprzedaży Detalu dużej firmy.

          Gdybym miał polecić szkołę w Płocku, to z czystym sumieniem polecam ZSUiP, ponieważ jest tu rewelacyjna atmosfera, szkoła rozwija pasje i kształci wspaniałych ludzi.

          Relacja: styczeń 2023 r.

        • Justyna Drażba (Strońska)

        • absolwentka ZSUiP z 2014 r., obecnie pracuje na stanowisku laborantki w dużej firmie.

          Justyna uczyła się w technikum na kierunku technik usług fryzjerskich.

          Czas spędzony w tej szkole do dziś wspominam jako jeden z lepszych. Zawsze mogłam liczyć na pomoc ze strony nauczycieli jak i kolegów.
          W technikum byłam jedną z najlepszych uczennic pod względem wyników w nauce, uczęszczałam na szereg zajęć dodatkowych, jak i korepetycje. Brałam aktywny udział w życiu szkoły reprezentując ją na rożnych uroczystościach. Za mojej kadencji została stworzona gra planszowa o drugiej wojnie światowej, której byłam współautorką na kole historycznym. Do ZSUiP zawsze chodziłam z uśmiechem na ustach pomimo wielu zajęć i długiej drogi do Płocka, ponieważ moje miejsce zamieszkania było oddalone o 40 km.

          Po szkole wyjechałam do Wrocławia, gdzie studiowałam chemię medyczną na Uniwersytecie Wrocławskim. W międzyczasie próbowałam swoich sił w branży budowlanej otwierając własną spółkę. Na studiach zaszłam w ciążę, ale to nie przeszkodziło mi w realizacji moich marzeń i ukończeniu studiów z tytułem magistra. Wróciłam do Płocka i zaczęłam pracę jako laborant w koncernie naftowym. Oprócz pracy w branży chemicznej pomagam mojej mamie w hodowli psów rasowych. Zajmuję się „handlingiem” psów, jeżdżę na wystawy ZKwP oraz zajmuję się stroną internetową hodowli.

          Zawsze lubiłam fryzjerstwo, także wielokrotnie wykonywałam strzyżenie i koloryzację sobie jak i znajomym oraz rodzinie. Fachu nie zapomniałam i do dziś mogę zaskakiwać znajomych swoimi umiejętnościami. Mimo, że nie wykonuję fryzjerstwa w celach zarobkowych, to mogę zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy dzięki temu, że nie muszę chodzić do fryzjera.

          Relacja: styczeń 2023 r.

        • Samuela Pierzchała. Technik żywienia i usług gastronomicznych 2016r.  Zawód:Ratownik wodny, Prezes Zarządu oraz trenerka Stowarzyszenia Klubu Sportowego Przedszkole Piłkarskie Lwiątka i Trenerka Klubu Piłkarskiego Focus.  Mgr wychowania fizycznego z gimnastyką korekcyjno-kompensacyjną.  Czasy technikum wspominam bardzo dobrze, jeżeli miałabym cofnąć czas i wybrać znów szkołę, wybrałabym na pewno ZSUiP ze względu na to, że można nauczyć się chociażby gotować, jest dużo kursów finansowanych, które mogą się przydać w późniejszym życiu lub karierze :). Teraz w ZSUiP jest więcej kierunków, które mają popyt na rynku pracy. Więc kończąc szkołę można mieć  zawód i iść również na studia. Pani Wiesława Staroń najlepsza wychowawczyni świata! Była jak nasza klasowa mama, która dbała o całą klasę. Bardzo dobrze wspominam też w-f i zawody sportowe organizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Z czystym sumieniem polecam :)   Aktualnie zajmuje się ratownictwem wodnym w Płocku na pełnym etacie. Moją pasją jest piłka nożna dlatego nie obeszło by sie bez dodatkowych zajęć. Prowadzę treningi w Przedszkolu Piłkarskim Lwiątka oraz KS Focus gdzie staram się zarazić wszystkie dzieci miłością do kopania piłki. :) W naszym klubie mogą brać udział wszystkie dzieci bez względu na predyspozycje sportowe.
        • Samuela Pierzchała


        • absolwentka ZSUiP z 2016r, mgr wychowania fizycznego z gimnastyką korekcyjno-kompensacyjną.

          Samuela uczyła się w Technikum na kierunku: technik żywienia i usług gastronomicznych.

          Obecnie wykonywane zawody to: Ratownik wodny, Prezes Zarządu oraz trenerka Stowarzyszenia Klubu Sportowego i Trenerka Klubu Piłkarskiego.

          Czasy technikum wspominam bardzo dobrze, jeżeli miałabym cofnąć czas i wybrać znów szkołę, wybrałabym na pewno ZSUiP ze względu na to, że można nauczyć się chociażby gotować, jest dużo kursów finansowanych, które mogą się przydać w późniejszym życiu lub karierze.
          Pani Wiesława Staroń- najlepsza wychowawczyni świata! Była jak nasza klasowa mama, która dbała o wszystkich uczniów. Bardzo dobrze wspominam też w-f i zawody sportowe organizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Z czystym sumieniem polecam.
          Teraz w ZSUiP jest więcej kierunków, które mają popyt na rynku pracy. Kończąc szkołę można mieć  zawód i również iść na studia, tak jak ja to zrobiłam.
          Aktualnie zajmuję się ratownictwem wodnym w Płocku na pełnym etacie. Moją pasją jest piłka nożna dlatego nie obeszłoby się bez dodatkowych zajęć. Prowadzę treningi sportowe dla dzieci oraz klub sportowy, gdzie staram się zarazić wszystkie dzieci miłością do kopania piłki,  bez względu na ich predyspozycje sportowe.

          Relacja: marzec 2023 r.


        • Arkadiusz Janiszewski

        • absolwent technikum z 2012 roku, szef kuchni.

          Arkadiusz uczył się na kierunku technik kucharz.

          Minęło już 11 lat odkąd opuściłem mury szkoły i muszę Wam powiedzieć, że były to najlepsze lata w moim życiu. Szkoła była dla mnie miejscem, w którym mogłem uciec od domowych problemów. To w niej poznałem swoich przyjaciół, z którymi mam kontakt do dzisiaj. Przeżyłem pierwszą miłość, a także pierwszy zawód miłosny. To w latach szkolnych kształtował się mój charakter, umysł wypełniały pierwsze spostrzeżenia o świecie i życiu.

          Po ukończeniu szkoły niestety nie podjąłem pracy w wyuczonym zawodzie. Wtedy twierdziłem, że “szkoła mnie niczego nie nauczyła” dlatego, podejmowałem się wielu prac. Jednak wraz z upływem lat oraz nabieraniu życiowego doświadczenia mój światopogląd się zmieniał.
          W końcu przyszedł czas, aby spojrzeć z pokorą na swoje życie, plany oraz marzenia, w związku z czym rozpocząłem pracę w zawodzie, który ukończyłem w ZSUiP. Cel był jeden, zostać szefem kuchni. Nie była to lekka droga, albowiem zaczynałem od pracy w popularnej restauracji typu fast food, później byłem pomocą kuchenną, w jednym z najlepszych hoteli w Gdańsku. Moja zawziętość oraz zaangażowanie sprawiły, że z typowego “zmywaka”, awansowałem na stanowisko Młodszego Kucharza. Wróciłem z powrotem do Płocka i podejmując pracę w wielu restauracjach przecierałem szlaki na stanowiskach: kucharza, zastępcy szefa kuchni i w końcu upragnionego: szefa kuchni. Od 1,5 roku obejmuję to stanowisko w restauracji jednej z płockich galerii.

          Pokonanie wszelkich trudności oraz z problemów zawdzięczam mądrym radom nauczycieli. Uważam, że wszystkie marzenia w życiu można spełnić ale najpierw trzeba wymagać od siebie. Pamiętajcie także proszę, że dobry nauczyciel to nie ten, który na wszystko pozwala, jest wyluzowany oraz jest waszym kumplem. Dobry nauczyciel to ten, którego się wspomina nawet wiele lat po skończeniu szkoły.

          ​​​​​​​Relacja: luty 2023 r.

        • Andrzej Staniszewski

        • absolwent Technikum z 1999 roku,  łączy praktykę biznesową z działalnością dydaktyczną.

          Andrzej ukończył technikum o specjalnościTechnologii Żywienia w  Zespole Szkół Zawodowych nr 6 w Płocku – obecnie Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku.​​

           

              W 2004 r. ukończyłem Wydział Zarządzania, Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Następnie w ramach obranej specjalizacji zawodowej skończyłem Studia Podyplomowe w zakresie Inwestycji Kapitałowych i Projektów Rozwojowych Firm w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Studia Podyplomowe w zakresie Prawa Spółek na Uniwersytecie Warszawskim. W 2005 r. złożyłem egzamin na członków Rad Nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.
               Pracuję w korporacji, gdzie realizuję, weryfikuję i oceniam projekty inwestycyjne. Łączę praktykę biznesową z działalnością szkoleniowo - dydaktyczną. Jestem również trenerem specjalizującym się w zagadnieniach związanych z wyceną spółek, analizą finansową i oceną projektów inwestycyjnych oraz realizacją projektów dez/inwestycji kapitałowych (fuzji i przejęć). Jestem współautorem publikacji z zakresu finansów.
               Z okresu nauki w technikum wspominam nauczycieli, którzy oprócz przekazywanej wiedzy, kształtowali nasz światopogląd oraz ponadczasowe postawy i wartości. Poznałem kolegów i koleżanki, z którymi „trzymamy się” do dzisiaj i wspominamy okres nauki w latach 1996 – 1999, zakończony obroną pracy dyplomowej i egzaminem dojrzałości. Nasi nauczyciele w Technikum tworzyli przyjazną atmosferę współpracy, toczyli ciekawe dyskusje na różne tematy, uczyli argumentacji i kreatywności oraz wyrażania własnych przekonań i poglądów. Ich wiedza, pasja, zaangażowanie oraz zamiłowanie do wykładanych przedmiotów, jak również przekazywane życiowe doświadczenie – zostaną z Nami do końca życia. Zajęcia z Panem Dyrektorem Henrykiem Cichecki (nauczycielem języka polskiego), Panią Alicją Szymańską (nauczycielem historii), Panią Karolą Danielak (nauczycielem chemii i matematyki) były bezcenne, pełne ciekawych tematów i dyskusji. Ta wyjątkowa relacja nauczyciel – uczeń w atmosferze szacunku i zaufania, tworzyła wyjątkowy obustronny efekt zaangażowania i automotywacji. Absolwentom, nauczycielom i uczniom Szkoły życzę wszelkiej pomyślności i sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.
           
          Relacja: listopad 2023r.
        • Małgorzata Jasińska (Kaźmierowska)

        • absolwentka z 1999r.- Technikum o specjalności Technologii Żywienia w Zespole Szkół Zawodowych nr 6 (obecnie Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku)- urzędnik UM.
          Po szkole podjęłam pracę jako cukiernik, gdzie po paru latach pracy w zawodzie zdała z wyróżnieniem egzamin i zdobyła dyplom czeladnika. Po 17 latach pracy w zawodzie cukiernika, przebranżowiłam się i obecnie jest pracownikiem Urzędu Miasta Płocka.
          Szczęśliwa żona i dumna mama studiującego już syna na AWF w Gdańsku.
          Szkoła dała mi przestrzeń do tego, aby poznać lepiej siebie, dowiedzieć się co lubię i nad czym muszę pracować. Poznałam tam świetnych ludzi i cudownych nauczycieli, którzy zawsze kierowali się empatią i szukali wspólnego języka z Nami (uczniami). Taka klasa i nauczyciele to wielki SKARB😀.
           
          Relacja: listopad 2023 r.
        • Tomasz Ogieniewski

        • absolwent Technikum o specjalności Technologii Żywienia w Zespole Szkół Zawodowych nr 6 (obecnie Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku)- z 1999 r.- społecznik, aktywista.
          Po ukończeniu szkoły podstawowej podobnie jak inne osoby w tym wieku musiałem podjąć decyzję, z którą szkołą średnią zwiążę swoje losy na kolejne lata. Możliwości kierunków i szkół było bardzo dużo. Jednak wspólnie z rodzicami podjęliśmy decyzję, że nie wybiorę liceum ogólnokształcącego, tylko szkołę branżową, która pozwoli mi na uzyskanie zawodu. W tym momencie nie zastanawiałem się nad wyborem kierunku studiów. Wybór padł na Zespół Szkół Zawodowych nr 6 w Płocku, obecnie Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości. Wybrałem kierunek technik technologii żywienia o specjalności żywienie zbiorowe człowieka. Nie kucharz, a technolog – bardzo ciekawa nazwa, a czym zajmuje się technolog, tego wówczas nie wiedziałem. Nauka w szkole dała mi nową branżową wiedzę, poznanie czegoś nowego, poznanie w czasie praktyk specyfiki pracy w zakładach gastronomicznych zamkniętych i otwartych i oczywiście najważniejsze, wykształcenie.
          Wykształcenie, praktyki, wiedza to jedno, życie społeczne, więzi międzyludzkie to druga strona. Nauka w szkole pozwoliła mi na poznanie nowych osób, zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Oczywiście tak jak w życiu bywa, z niektórymi nawiązałem bliższe relacje. Jednak każdy nauczyciel i uczeń z klasy oddał najlepszą cząstkę siebie, energię, która gdzieś w człowieku do końca życia pozostanie.
          Najbardziej zapamiętam lekcje języka polskiego, matematyki i chemii. Lekcję języka polskiego prowadził „Człowiek Trzech Funkcji” Pan Henryk Cichecki polonista, wychowawca klasy i dyrektor szkoły. Pamiętam naszą klasę, ławki ustawione w podkowę, dyskusje poświęconą zagadnieniom edukacyjnym, zapoznaniu z epokami literackimi, dziełami twórców, analizami tekstów i dyskusję poświęconą sprawom klasy. Lekcje prowadzone w ten sposób ośmieliły mnie, nauczyły mnie prowadzenia dyskusji, używania argumentów i odpowiadania na argumenty innych. Oprócz edukacji był czas wspólnego z kolegami prowadzenia radiowęzła, udział w szkolnym amatorskim teatrzyku, do którego scenariusze sztuk wystawianych pisał Pan Henryk Cichecki, wycieczki, udział w dniu szkoły i wielu innych wydarzeniach. Lekcje matematyki i chemii prowadzone były przez wicedyrektor szkoły Panią Danielę Karolak ze stoickim spokojem i ten spokój szczególnie wspominam w tym szalonym, głośnym świecie. Oczywiście wspominam również miło lekcje historii, religii i przedmiotów zawodowych. Lekcje historii zrodziły we mnie potrzebę poznawania i szerzenia wiadomości nt. Polski i jej regionów, prowadzę strony poświęcone Polsce i turystyce, jestem przewodnikiem turystycznym. Wspominam miło studniówkę, która odbyła się poza szkołą. Mieliśmy szczęście do nauczycieli, ponieważ byliśmy traktowani przez nich poważnie i my ich traktowaliśmy poważnie. Tak staram się żyć. To mi pozostało. Nauczyciele pracujący w szkole nauczyli mnie i zachęcili do prezentowania postaw otwartości na drugiego człowieka, obserwację potrzeb drugiego człowieka.
          Dzięki szkole i dzięki mojemu genotypowi zaszczepiona mi została działalność patriotyczna, społeczna szeroko rozumiana, realizuję również ideę wolontariatu (Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Pokojowy Patrol, Związek Harcerstwa Polskiego). Popieram i jestem aktywistą organizacji proekologicznych, prospołecznych i w miarę możliwości wspieram ich działanie.
          Cieszę się, że część mojej historii życia jest częścią historii szkoły. Myślę, że warto oprócz edukacji angażować się również w inne przejawy działalności tej, czy innej szkoły. Życzę wszystkiego najlepszego uczniom, rodzicom i nauczycielom szkoły.
           
          Relacja : listopad 2023 r.
        • Paweł Tybuś

        • absolwent Technikum o specjalności Technologii Żywienia w Zespole Szkół Zawodowych nr 6 (obecnie Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku) z 1999r. - historyk, przcownik serwisu samochodowego.
          Po ukończeniu szkoły studiowałem w Akademii Humanistycznej w Pułtusku (1999 - 2004), kierunek historia, specjalność nauczycielska.
          Po studiach w 2004 r. kiedy Polska została członkiem UE – podróżowałem i pracowałem w kilku krajach przez dwa lata jako budowlaniec, ogrodnik, dekarz i renowator. Od lutego 2008 r. trafiłem do serwisu samochodowego w Płocku, gdzie pracuję do dziś i realizuje się zawodowo.
          Prywatnie żonaty i ojciec czworga dzieci.

          Jeśli chodzi o technikum z całą stanowczością mogę stwierdzić, że był to najpiękniejszy okres w moim życiu. Spotkałem tam wspaniałych ludzi i przyjaciół, z którymi kumplujemy się do dnia dzisiejszego. Nauczycieli mieliśmy super, zarówno uczyli, jak i wychowywali oraz wymagali. Z grona pedagogicznego muszę wyróżnić Naszego Wychowawcę, nauczyciela języka polskiego i Dyrektora Szkoły „3 w 1” - Pana Henryka Cicheckiego, który był dla mnie jak połączenie ojca, starszego brata i kolegi. Według zasad, które nam wpajał staram się żyć do dziś i nie da się tego tak po prostu wyrazić słowami.

           

          Relacja: listopad 2023 r.

        • Łukasz Matusiak

        • absolwent Technikum Żywienia Zbiorowego w Płocku z 1999- ZSZ Nr 6 (dziś Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorcziości)- przedsiębiorca.

          Właśnie tam rozpocząłem swoją fascynującą podróż ku wiedzy i doświadczeniom, które towarzyszyły mi w mojej dalszej edukacji:

          §Licencjat Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii, Magister Sprzedaży i Zarządzania,
          §MBA w Canadian Institute (ICAN Inc) - Program Zarządzania Harvard Business School,
          §Certyfikacje Project Management PMI/Prince 2.
          Edukacja, Przyjaźń i Rozwój: Moja Niezwykła Przygoda w Szkole"
          Zawodowo pracuję w dynamicznej branży HoReCa oraz na rynkach FMCG i B2B od ponad dwóch dekad. Przez wiele lat miałem przyjemność pełnienia funkcji menedżera w wyjątkowych miejscach na kulinarnej mapie stolicy. Byłem uczestnikiem fascynujących projektów, wprowadzając na rynek międzynarodowe sieci hotelarskie i gastronomiczne. To jednak nie koniec mojej zawodowej przygody. Przez lata pracowałem dla renomowanych koncernów oraz firm z sektora FMCG, Produkcji i Logistyki. W tym czasie zdobyłem cenne doświadczenia w zarządzaniu projektami i procesami przedsiębiorstw w dziedzinach sprzedaży, marketingu i operacji.
          Dziś jestem przedsiębiorcą, który pomaga firmom i korporacjom osiągać wyższą efektywność i skuteczność w działaniach handlowych i operacyjnych. Jestem także twórcą wielu innowacyjnych projektów edukacyjnych, które przyczyniły się do rozwoju branży HoReCa.
          Prywatnie jestem ojcem dwójki wspaniałych dzieci i mężem. Po godzinach lubię poczuć wolność na dwóch kółkach jako entuzjasta i instruktor jazdy motocyklem. Aktywnie trenuję Muay Thai, co pozwala mi łączyć zainteresowania sportowe z biznesową determinacją. Oczywiście, jako miłośnik dobrej kuchni, zawsze stawiam na smak, zarówno w życiu, jak i w biznesie.

          Edukacja, Przyjaźń i Rozwój czyli To, Co Dawała Mi Ta Szkoła"

          Wybór odpowiedniej szkoły to jedno z kluczowych rozważań, które kształtują naszą przyszłość. Dla mnie była to jedna z najważniejszych decyzji w moim życiu. Miałem przyjemność uczęszczać do klasy, w której poznałem niezwykłych ludzi - fantastycznych, pełnych pasji i ciekawości kolegów i koleżanki, którzy stali się moimi przyjaciółmi na zawsze. To właśnie dzięki tej szkole mam możliwość utrzymywania z nimi kontaktu do dziś.
          Wartość w Nauczycielach. To właśnie tutaj natknąłem się na wyjątkowych pedagogów - ludzi otwartych, wnikliwych i prawdziwych. To oni stworzyli atmosferę, w której mogłem rozwijać się jako uczeń i jako człowiek. Wymagali nie tylko przyswojenia materiału dydaktycznego, ale przede wszystkim rozwijania myślenia, uczestniczenia w dyskusjach i formułowania własnych opinii. To były lekcje, które kształtowały nas nie tylko jako uczniów, ale jako ludzi.
          Mistrzowie. Jednym z nauczycieli, którzy na zawsze pozostaną w moim sercu, jest Profesor Henryk Cichecki. Był on moim przewodnikiem, mistrzem i mentorem. To on dał mi przestrzeń do eksperymentowania i popełniania błędów. Nauczył mnie, że błędy i porażki są nieodłączną częścią życia, źródłem cennych lekcji i doświadczeń. Zawsze w trudnych chwilach mogłem liczyć na pomocną dłoń, wsparcie, zrozumienie i motywację do działania. Tak właśnie buduję swoją odwagę - kompetencję, którą uważam za najważniejszą w moim życiu.
          "Bądź wierny i idź." To słowa, które usłyszałem, kończąc tę szkołę. To krótka sentencja, która jest esencją tego, co jest dla mnie ważne w życiu. Ta szkoła dała mi nie tylko wiedzę, ale także wartości, przyjaźń i umiejętności, które kształtują mnie jako człowieka. Dzięki niej wiem, że każda decyzja, nawet jeśli jest nietrafiona, jest krokiem naprzód, a błędy są szansą na naukę i rozwój. To właśnie ta szkoła dała mi fundament, na którym buduję swoją życiową drogę. Dziękuję jej za to.
           
          Relacja: listopad 2023 r.