• harmonogram rekrutacji 2024/2025

• od 15 maja – 29 maja 2024 r. do godz. 15:00 kandydaci składają wnioski o przyjęcie do szkoły .

od 15 maja do 22 lipca 2024 r. wydawanie skierowania na badania lekarskie kandydatowi do technikum i branżowej szkoły.

od 3 lipca do 10 lipca 2024 r. do godz. 15:00 uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz złożenie nowego wniosku, w tym zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie, z uwagi na zmianę szkół do których kandyduje.

19 lipca 2024 r. do godz. 12:00 podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

od 19 do 24 lipca 2024 r. do godz. 15:00 potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej, a także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

25 lipca 2024 r. do godz. 14:00  podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

Rekrutacja uzupełniająca – od 29 lipca do 12 sierpnia 2024 r.

• zasady rekrutacji w ZSUiP

•

Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku prowadzi rekrutację kandydatów do klas pierwszych w systemie elektronicznym:

Kryteria przyjęcia do Technikum nr 4 i Branżowej Szkoły I stopnia nr 4

O przyjęciu do szkoły decyduje:

1. Liczba punktów będących sumą punktów:

• uzyskanych na egzaminie ósmoklasisty
        • za oceny uzyskane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej z czterech zajęć edukacyjnych:

- język polski, matematyka, język angielski

- ocena z wybranego przez kandydata spośród następujących obowiązkowych zajęć edukacyjnych: historia, geografia, biologia, fizyka, chemia;

• za szczególne osiągnięcia wymienione w świadectwie ukończenia szkoły podstawowej;

2. Złożenie wymaganych dokumentów w określonym terminie;

Wymagane dokumenty:

1.Podanie - wydruk podania z systemu elektronicznego naboru.

2.Trzy aktualne fotografie.

3.Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

4.Świadectwo ukończenia szkoły podstawowej.

5.Zaświadczenie o wynikach egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki szkolnej podstawowej.

Postanowienia końcowe.

1. W przypadku zbyt małej liczby kandydatów chętnych do podjęcia nauki którejkolwiek z oferowanych klas, szkoła zastrzega sobie prawo do rezygnacji z otwarcia takiej klasy. Kandydatowi, który ubiega się o przyjęcie do tej klasy, szkolna komisja rekrutacyjna zaproponuje podjęcie nauki w innej klasie.

2. Do klasy pierwszej szkół na podbudowie szkoły podstawowej (technikum i branżowej szkoły I stopnia) nie są przyjmowani kandydaci pełnoletni.

3. Kandydaci, którzy nie są tegorocznymi absolwentami szkoły podstawowej, przyjmowani są wyłącznie w trybie rekrutacji uzupełniającej, jeżeli szkoła będzie dysponowała wolnymi miejscami.

Poniżej zamieszczamy link do zasad rekrutacji ustalonych przez Ministra Edukacji Narodowej i Kuratora Oświaty w Warszawie na rok szkolny 2024/2025